O Rhodesianach

 

Rhodesian ridgeback – jedna z ras psów należąca do grupy psów gończych, posokowców oraz ras pokrewnych. W obrębie tej grupy rhodesian znajduje się w sekcji dla ras pokrewnych.

Rhodesian Ridgeback to duży pies gończy wykorzystywany dawniej w Afryce do tropienia i osaczania lwów. Dzisiejsze Rhodesiany to psy przede wszystkim domowe, pilnujące ludzkiej rodziny i swojego terytorium , są inteligentnymi psami , szybko dostosowującymi się do nowych warunków i otoczenia.Rhodesian Ringeback to pies do tańca i do różańca , poważny i zrównoważony , lubi się poprzytulać , uczy się szybko , ale tylko wtedy , kiedy chce .A może raczej dla tego , dla kogo chce , bo to typowy pies jednego pana. Rhodesian może zamieszkać z kotem czy kanarkiem.To mądry pies jak mu się wytłumaczy , że jakieś zwierzę jest swoje , domowe to go zaakceptuje. Jak każdego innego dużego psa Rhodesiana trzeba wychować , trzeba umieć nawiązać z nim kontakt i stawiać mu wymagania. Odrobina szkolenia na posłuszeństwo nigdy nie zaszkodzi.

Dla Kogo ?

Rhodesian Ridgeback to naprawdę świetny pies , zarówno na wieś jak i do miasta , pod warunkiem , że jego właściciel, nie jest leniuchem , który nie lubi spacerów. Należy pamiętać, że Rhodesian jest bardzo aktywny pełnym energii psem i potrzebuje przynajmniej godzinę dziennie spaceru , najlepiej bez smyczy .Nie nadaje się do kojca!

Ridge znaczy pręga:

Najbardziej charakterystyczną cechą Rhodesiana jest jego pręga o szerokości 3 – 5 cm , która znajduje się na grzbiecie.Posiadanie pręgi jest u Rhodesianów cechą dominującą.

Podsumowanie :

Najpoważniejszym problemem hodowcy Rhodesianów jest znalezienie dla szczeniąt odpowiednich domów i kochających ich ludzi , którzy zapewnią im dobre warunki bytowe , opiekę i obdarzą miłością .

Przyjaciel Pies